Wyjątkowy absolwent

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wyjątkowy absolwent

Nie każdy wie, że kultowy sosnowiecki zespół Frontside, wykonujący muzykę z pogranicza szeroko pojętego rocka i heavy metalu, który jest na scenie już od 30 lat, zaczynał swoją działalność w naszej szkole. To tu odbywały się próby, tutaj też powstał pierwszy teledysk kapeli. I wszystko się tak ułożyło, że w 2003 roku zostali nagrodzeni Nagrodą Polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk za album I odpuść nam nasze winy.

W dn. 24.10.2023 współzałożyciel i gitarzysta zespołu, Mariusz Dzwonek, absolwent liceum zawodowego rocznik 1995 odwiedził mury Kilińskiego porównać wspomnienia z tym, co jest dzisiaj, przy okazji zbierania materiałów do książki o kapeli. Działalność zespołu nie zwalania, a my liczymy na kolejne spotkania!