Współpraca z firmą Stellantis

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Współpraca z firmą Stellantis

W dniach 18 i 19 kwietnia grupa 5 uczniów w składzie: K. Błeszyński, P. Owcarz (2MS), K. Kawczyński, W. Łonak i P. Rzemeniec (3ST) pod opieką p. M. Solińskiego brała udział w warsztatach montażu silników najnowszej generacji w oddziale i zakładzie produkcji silników Stellantis w Tychach. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów samodzielnie złożyli 3 silniki 1.2 EB PureTech (III generacji). Jest to nowoczesna jednostka napędowa produkowana w Tychach, która została wyposażona w szereg ciekawych rozwiązań zwiększających trwałość, zmniejszających zużycie paliwa i pozwalająca na osiągnięcie większych mocy. Ponadto uczniowie zostali oprowadzeni po zakładzie produkcyjnym silników samochodowych i mieli możliwość zobaczyć „od środka” jak przebiega cały proces montażu na liniach produkcyjnych. Dodatkowo dzięki uprzejmości firmy Stellantis i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) trzy nowoczesne silniki samochodowe, które złożyli uczniowie w najbliższym czasie wzbogacą bazę dydaktyczną „Kilińskiego”. W ten sposób młodzież naszej szkoły będzie miała okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.