Salon Maturzystów Perspektywy 2023

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Salon Maturzystów Perspektywy 2023

W dniu 27.09.2023 uczniowie klasy 5BP5 wraz z panią Agnieszką Szewczyk uczestniczyli w Salonie Maturzystów Perspektywy 2023, zorganizowanym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Była to dobra okazja do rozmów z przedstawicielami działów rekrutacji uczelni i studentami oraz uczestnictwa w różnorodnych tematycznie spotkaniach i seminariach. Specjalnie dla uczniów liceów i techników, którzy w 2024 roku będą zdawać maturę, przygotowano cykl spotkań poświęconych przygotowaniom egzaminacyjnym. Eksperci podpowiadali, jak podejść do nauki z głową: na czym się skoncentrować i czego unikać, aby dobrze wykorzystać czas. Uczniowie zapoznali się ze strukturą egzaminów, typami zadań, zakresem materiału obowiązującym na maturze. Zostały omówione najlepsze źródła wiedzy oraz szczegółowo omówiono priorytety i formy nauki, a także metody odpowiednie dla konkretnego ucznia.