Olimpiada Przedsiębiorczości

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Olimpiada Przedsiębiorczości

W dniu 14.12.2023r odbyły się szkolne eliminacje XIX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości organizowanej pod hasłem „zrównoważone przedsiębiorstwo”. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 2MT Filip Błaszczyk, Aleksander Krygier oraz 4ST Iwo Barański. Uczniowie mieli do rozwiązania 50 pytań z czego 25 w kategorii prostszych i 25 w kategorii trudnych. Wymagało to wykazania się wiedzą z zakresu  zarządzania przedsiębiorstwem, działania giełdy papierów wartościowych, funkcjonowania banków, praw i reguł funkcjonowania gospodarki w kraju i UE.

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Wyniki pierwszego etapu ogłoszone zostaną 31 stycznia 2024r. Opiekunem uczniów były pani Barbara Kowalik i pani Agnieszka Ślęczka. Trzymamy kciuki za przejście do kolejnego etapu.