Nowy sprzęt mechatroniczny

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Nowy sprzęt mechatroniczny

Nowy semestr roku szkolnego 2022/2023 w Technikum nr 5 rozpoczęliśmy od kolejnego doposażenia pracowni mechatronicznych. Tym razem pozyskaliśmy zupełnie nowe oscyloskopy, które są podstawowym narzędziem w pracy, gdyż właśnie dzięki niem specjalista może dowiedzieć się wszystkiego na temat sygnału elektrycznego – jego kształtu i zmiennych. Ponadto pracownię wzbogaciła drukarka 3D, czyli urządzenie zdolne do drukowania obiektów trójwymiarowych według projektów tworzonych w specjalistycznych programach komputerowych. To rozwiązanie technologiczne pozwala na rozwiązanie wielu trudnych problemów zawodowych. Wszystkie te sprzęty zostały zakupione w ramach projektu "Kompetencje zawodowe szansą na sukces!".