Kampania "Pomagamy i chronimy"

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Kampania "Pomagamy i chronimy"

W dn. 11.12.2023r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu spotkali się z uczniami najstarszych klas Technikum nr 5 i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 7 w ramach ogólnopolskiej kampanii pn. "Pomagamy i chronimy". Asp. Tomasz Mogielski z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji oraz p. Jolanta Świerczyńska z Zespołu Kadr i Szkolenia zwiększając świadomość społeczną na temat roli i znaczenia policji w systemie bezpieczeństwa państwa promują zawód policjanta, a także zachęcają kandydatów do wstąpienia w szeregi formacji. Z klasami 3A7, 3B7, 4ST, 5AP5 i 5BP5 funkcjonariusze omówili poszczególne etapy rekrutacji m.in. dokumentację, testy wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej, badania psychologiczne, ale też zapoznali uczniów ze specyfiką pracy policjanta i strukturą organizacyjną komendy.