XIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy MISTRZOWIE KOMEDII – JOANNA CHMIELEWSKA

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> XIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy MISTRZOWIE KOMEDII – JOANNA CHMIELEWSKA

25 marca 2015 r. odbyła się w CKZiU – Technikum nr 5  XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego. W tym roku rozpoczęliśmy nowy cykl – MISTRZOWIE KRYMINAŁU. Uczestnicy Konkursu czytali książki JOANNY CHMIELEWSKIEJ – zmarłej w 2013 r. polskiej pisarki, autorki powieści kryminalnych, sensacyjnych, komedii detektywistycznych: „Lesio”, „Wszystko czerwone”, „Krokodyl z kraju Karoliny”, „Całe zdanie nieboszczyka”, "Romans wszechczasów”.

Konkurs, organizowany przez Bibliotekę Szkolną, przeznaczony był dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgnimnazjalnych.

W etapie międzyszkolnym spotkało się 15 uczestników wyłonionych

w eliminacjach szkolnych. Reprezentowali oni 8 sosnowieckich szkół (w tym 6 gimnazjów);

Test pisemny (opracowany przez Elżbietę Gorzkowska) składał się z 74 pytań zamkniętych, 12 pytań otwartych, na jego rozwiązanie przeznaczono 60 minut.

Można było uzyskać 86 p. W czasie oczekiwania na ogłoszenie wyników uczestnicy i opiekunowie obejrzeli etiudę teatralną pt. „Wszyscy jesteśmy podejrzani’ przygotowaną przez uczniów Technikum nr 5 pod kierunkiem mgr R. Bodziocha. Dyplomy oraz nagrody książkowe i , ufundowane przez Radę Rodziców przy CKZiU, wręczali p. dyrektor szkoły mgr  inż.  Jacek Górski oraz wicedyrektor mgr inż. Barbara Kowalik.   Poczęstunek dla uczestników ufundowała Biblioteka Szkolna.

I miejsce zajęła Sandra Sobkiewicz (84 punkty) z ZSO nr 12

II miejsce zajęła: Karolina Klucznik (76 punktów) z ZSO nr 12

III   miejsce zajęła:  lKlaudia Bazyl (73 punkty) z Gimnazjum nr 17

Przyznano też  wyróżnienie dla Karoliny Kabacińskiej z Gimnazjum nr 14

Wszyscy uczestnicy otrzymali   pamiątkowe dyplomy za udział w Konkursie, ponadto Teatr  Zagłębia w Sosnowcu ufundował dla zwycięzców  3 podwójne bilety na swoje spektakle: „Korzeniec” i „Wij” . Organizatorzy, dziękując młodzieży i ich opiekunom za udział w imprezie, zaprosili wszystkich do udziału w następnej edycji Konkursu.