WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE SZKOLNE

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE SZKOLNE

W dn. 09 -11 marca 2015 r. uczniowie Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 7 Samochodowo – Mechatronicznej oraz VIII LO im. C.K. Norwida i Technikum nr 4 Transportowego, uczestniczyli w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych. Spotkania rekolekcyjne prowadzili: o. Marcin Zaguła ze zgromadzenia Ojców Białych Misjonarzy Afryki oraz Diakonia Ewangelizacyjna Ruchu  Światło – Życie Diecezji Sosnowieckiej. Nad całością czuwał

ks. dr Grzegorz Noszczyk -  proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Motywem przewodnim pierwszego dnia była miłość. Świadectwa życia młodych ludzi z Diakonii oraz poruszające słowa ojca misjonarza o sytuacji w Afryce, ukazywały głęboki wymiar miłości w życiu każdego człowieka. Dopełnieniem dnia była wspólna Droga Krzyżowa.

W drugim dniu, w oparciu o świadectwa młodych ludzi, rozważana była tematyka nawrócenia prowadzącego do sakramentu pokuty i pojednania. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w seansie filmowym w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Świadectwa składane w ostatnim dniu rekolekcji prowadziły do odkrywania znaczenia wspólnoty w naszym życiu. Ukoronowaniem wspólnych spotkań była uroczysta Msza święta odprawiona przez

ks. dr Grzegorza Noszczyka. Błogosławieństwa krzyżem misyjnym udzielił ojciec Marcin Zaguła.