"Terminatorzy" w Mediatece

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> "Terminatorzy" w Mediatece

O tym ,że "terminator" to uczeń odbywający naukę w rzemiośle pod kierunkiem Mistrza dowiedzieli się uczniowie klasy IV BP, którzy z wychowawczynią- p. A.Dębską 24.10. 2022 obejrzeli wystawę w Mediatece "Historia Sosnowieckiego Rzemiosła".

Uczniowie poznali działalność inż. Wacława Krzyżkiewicza, dyrektora Szkoły Przemysłowo- Rzemieślniczej, z której wywodzi się nasza placówka .Obejrzeli estetyczne plansze wystawiennicze, ilustrujące działalność cechów sosnowieckich od lat międzywojennych.     Uczestnicy podziwiali historyczne sztandary i inne ciekawe eksponaty, świadczące o bogatej historii  cechów.

Kolejną częścią wycieczki stało się zapoznanie z wystawą dotyczącą teatralnych adaptacji dzieł literackich. Szczególne zainteresowanie budziły plakaty reklamujące inscenizacje "Lalki" i "Przedwiośnia".

Licznych wrażeń uczestnikom dostarczyło zwiedzanie zbiorów specjalnych, związanych z naszym regionem, działu dla najmłodszych, czytelni czasopism, w której uczniowie poznali interesujące materiały z historii motoryzacji.

Czekamy na kolejną wystawę w sosnowieckiej Mediatece.