Szkolenie firmy Varta Automotive

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Szkolenie firmy Varta Automotive

W dn. 29.02.2024r. mechanicy pojazdów samochodowych z 3A7 mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w profesjonalnym szkoleniu prowadzonym przez p. Wojciecha Bartnika, kierownika regionu firmy Varta Automotive, należącej do koncernu Clarios. Uczniowie poznali historię marki Varta, która rozpoczęła się już w 1887 roku i rozwoju motoryzacji (pojazdy konwencjonalne, mikrohybrydowe, w pełni hybrydowe i elektryczne) oraz związane z tym rosnące zapotrzebowanie na energię (20 lat temu w samochodzie znajdowały się dwa moduły komputerowe, a dziś jest ich ok.50 i 150 urządzeń elektrycznych). Nie każdy wie, że 7 na 10 nowo wyprodukowanych w Europie pojazdów z systemem S&S jest wyposażonych w akumulator Varta AGM, a 1 na 3 samochodów na świecie zasilanych jest przez akumulatory Varta. Pan Bartnik przedstawił zasady działania i technologie akumulatorów (akumulatory antymonowe, hybrydowe i najnowocześniejsze - bezobsługowe z ciekłym elektrolitem i VRLA), a także najważniejsze kryteria doboru odpowiedniego akumulatora. W trakcie szkolenia można było obejrzeć demonstrację zachowania akumulatora SLI/EFB i AGM podczas testu zderzeniowego, a najbardziej aktywni uczestnicy zostali nagrodzeni drobymi upominkami za swoje zaangażowanie.