Święto liczby Pi

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Święto liczby Pi

Dzień 14.03 jest obchodzony jako Święto Liczby π. Corocznie uczestniczymy w obchodach Święta Liczby π, organizowanych przez Uniwersytet Śląski. W tym roku równeż choć w innej formie ponieważ wszystkie wydarzenia miały charakter online.  Za pośrednictwem dwóch kanałów YouTube uczestniczylimy w  wykładach popularnonaukowych, warsztatach z dziedziny matematyki, fizyki, chemii, inżynierii materiałowej. Wysłuchaliśmy wykładu na temat zjawisk towarzyszących wymianie ciepła,optometriidziedziny wiedzy, której głównym przedmiotem zainteresowania jest proces widzenia. Wysłuchaliśmy wykładu w jaki sposób mechatronika pomaga w codziennym życiu człowieka i jak zapewnia nam bezpieczeństwo a także  czy obecność polimerów nam się opłaca.

Zapraszamy Was  do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach obchodzonego w dniu 14 marca Święta liczby π.  Konkurs składa się z dwóch kategorii, z których możecie wybrać jedną lub dwie.

1. Portret liczby π – plakat lub model przestrzenny liczby π.Plakaty powinny być formatu A3 lub A4, forma dowolna.

2. Rebus π - rebus na temat liczby π.Rebus powinien być wykonany na kartce formatu A3 lub A4.

Prace konkursowe możecie zostawiać w szkole, w sekretariacie, do 26.03

Pliki do pobrania: