Światowy Dzień Rzucania Palenia

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Światowy Dzień Rzucania Palenia

W dniu 19 listopada 2015 roku obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Rzucania Palenia, o czym przypominały gazetki, plakaty, napis na tablicy świetlnej oraz odtwarzana w głównym holu prezentacja multimedialna. Podczas przerw rozdawane były ulotki o tematyce antynikotynowej, a higienistka szkolna prowadziła pomiar ciśnienia tętniczego krwi dla osób palących i niepalących. Ponadto każdy, kto zrezygnował z zapalenia papierosa, był częstowany słodkim upominkiem, w klasach zostały przeprowadzone pogadanki związane z tematyką święta, a każdy uczeń dostał adresowany imiennie list, w którym jego płuca, serce, włosy i zęby przekonywały go o szkodliwości palenia tytoniu. Natomiast w dniu 18.11.2015r. podczas zebrań z rodzicami wychowawcy klas zapoznali rodziców z ideą obchodów Światowego Dzień Rzucania Palenia, jak również z danymi dotyczącymi szkodliwości biernego i czynnego palenia.