Światowy Dzień Fair Play

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Światowy Dzień Fair Play

7 września 2022r. obchodziliśmy Światowy Dzień Fair Play – święto ustanowione przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). W tym dniu w sposób szczególny na całym świecie promowana jest idea czystej i uczciwej rywalizacji – nadrzędnej wartości w sporcie i codziennym życiu. Polski Komitet Olimpijski włączając się w popularyzację idei fair play organizuje #BiegFairPlay. To wyjątkowe wydarzenie, w którym biorą udział szkoły z całej Polski. Społeczność Technikum nr 5 Samochodowo - Mechatronicznego również zaangażowała się w tą inicjatywę. Uczniowie klas 2ST, 2SM, 3ST, 4AG5, 4BG5 pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego i zajęć praktycznych rywalizowali sportowo na stadionie lekooatletycznym w Sosnowcu. „Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie” – powiedział Jeno Kamüti, Prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play. To właśnie motto przyświecało organizatorom i uczestnikom Biegu Fair Play.