Światowy Dzień Bez Tytoniu

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Światowy Dzień Bez Tytoniu

W dniu 31 maja 2016 roku obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Bez Tytoniu. Głównymi zamierzeniami tegorocznych obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu, prowadzonych pod hasłem „Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych – Fakty i wyzwania”, było:podkreślenie roli jednolitych opakowań jako części całościowego i wielosektorowego podejścia do ograniczania palenia tytoniu na świecie, dostarczenie rzetelnych i przekonujących informacji na temat jednolitych opakowań oraz działania skierowane do uczniów, ich rodziców i opiekunów na temat biernego palenia, skutków zdrowotnych i ekonomicznych palenia tytoniu oraz e-papierosów. O obchodach i celach Światowego Dnia bez Tytoniuprzypominały w szkole gazetki, plakaty i odtwarzana w głównym holu prezentacja multimedialna. Podczas przerw rozdawane były ulotki o tematyce antynikotynowej, a higienistka szkolna prowadziła pomiar ciśnienia tętniczego krwi dla osób palących i niepalących. Ponadto, wychowawcy klas przeprowadzili pogadanki podczas zebrań z rodzicami oraz lekcje wychowawcze nt. „Papierosy a zdrowie człowieka” na podstawie materiałów i scenariuszy przygotowanych przez psychologa szkolnego.