Sprzątanie Świata

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Sprzątanie Świata

Jak co roku uczniowie naszego Centrum włączyli się w akcję „Sprzątanie świata – Polska” . W tym roku hasło akcji brzmiało: "Podaj dalej...Drugie życie odpadów"!

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września  wszyscy, którym zależy na ochronie środowiska, uczestniczą w  działaniach propagujących ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling.

W dniu dzisiejszym w ramach akcji uczniowie CKZiU ZSZ nr7, Technikum nr5 oraz ZSZS usunęli odpady z terenów przyległych do budynku szkoły oraz warsztatow szkolnych.