Spotkania profilaktyczne Policji

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Spotkania profilaktyczne Policji

W dn. 29, 30.03 i 24.04.2023 p. D. Kubski i p. T. Mogielski, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, przeprowadzili w klasach pierwszych i drugich Branżowej Szkoły I Stopnia nr 7 Samochodowo - Mechatronicznejoraz Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznegospotkania profilaktyczne na temat odpowiedzialności karnej nieletnich oraz przemocy rówieśniczej. Zajęcia są częścią projektu pn. "Ludzie ludziom…-budowanie systemu wartości młodego człowieka we współczesnym świecie" realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu wraz Komendą Miejską Policji w Sosnowcu, Teatrem Zagłębia, Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Parkrun – Park Miejski, przy współudziale Sądu Rejonowego w Sosnowcu. Funkcjonariusze poruszyli kwestie rodzajów przemocy, w tym mowy nienawiści i hejtu w świecie wirtualnym oraz konsekwencji, jakie może ponosić osoba, która dopuszcza się takiego działania. Odpowiadali również na szereg pytań ze strony uczniów, zainteresowanych tym, jak właściwie postępować w sytuacjach trudnych czy konfliktowych.