Rajd Niepodległości

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Rajd Niepodległości

Dla upamiętnienia 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę liczna grupa uczniów naszej szkoły w dn. 10.11.2023r. wzięła udział w Rajdzie Niepodległości wokół Trójkąta Trzech Cesarzy. Ł. Chmurski, D. Maciejewski, P. Pawłowski, G. Szczypa i G. Ząbek z 1B7, P. Dubielak, W. Garbacz i F. Wiśniewski z 1MT, K. Długajczyk, K. Gajewski, B. Kaczer, A. Majewski i O. Szyndler z 2MS, K. Kawczyński, A. Mącznik i S. Oluszczak z 3ST, Ł. Zawalski z 4ST oraz K. Gojny, J. Gzyl, K. Łazarski i S. Kwapień z 5BP5 pod opieką p. A. Polok i p. J. Staronia w trakcie rajdu organizowanego przez sosnowiecki oddział  PTTK pokonali kilkukilometrową trasę  Szlakiem Dawnego Pogranicza. Punktem docelowym rajdu był Trójkąt Trzech Cesarzy, gdzie wspólnie z władzami miasta nastąpiło składanie kwiatów pod obeliskiem i śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku.