Projekt „Równy komiks”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Projekt „Równy komiks”

Nasza szkoła wzięła udział w realizacji projektu „Równy komiks”.

Celem projektu jest upowszechnienie rozwiązań, umożliwiających godzenie życia rodzinnego i zawodowego, w których wspierany jest sprawiedliwy dostęp do zatrudnienia zarówno kobiet jak i mężczyzn. Poprzez atrakcyjną dla młodych ludzi formę komiksu  podczas zajęć próbowaliśmy łamać istniejące stereotypy dotyczące ról męskich i żeńskich. Omawiane były następujące zagadnienia: przykładowe sytuacje obrazujące stereotypy dotyczące ról płci, które nadal występują w polskim społeczeństwie, przykłady dobrych praktyk, które pozwalają zarówno kobietom, jak i mężczyznom godzić życie zawodowe z rodzinnym, dane statystyczne, obrazujące sytuację kobiet i mężczyzn w Polsce. W projekcie wzięło udział łącznie 140 uczniów. Zajęcia prowadziła pani Dorota Zalas.