Podsumowanie Festiwalu Zawodów

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Podsumowanie Festiwalu Zawodów

Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatroniczne i Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 Samochodowo – Mechatroniczna w dn.30.11 – 04.12.2015r. zorganizowały Festiwal Zawodów. W programie Festiwalu były lekcje otwarte, prezentacje pracodawców, warsztaty zawodoznawcze, wycieczki do firm i spotkanie dla rodziców. Festiwal Zawodów miał na celu przybliżenie specyfiki zawodów, w których można się u nas kształcić i był skierowany do uczniów klas trzecich i ich rodziców.  Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty zawodoznawczew zawodzie mechanik pojazdów samochodowych "Nowoczesna diagnostyka pojazdów", czyli zajęcia praktyczne prowadzone w formie warsztatowej, których celem było dostarczenie wiedzy  o określonym zawodzie. Ponadto, zostały przygotowane lekcje otwarte
z zakresu technologie i konstrukcje mechaniczne oraz pomiary elektryczne i elektroniczne, konkurs wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego oraz warsztaty zawodoznawcze w zawodzie mechanik monter maszyn i urządzeń. Młodzież miała również możliwość uczestniczyć w wycieczce przedmiotowej do Z.P.Ch PROMET w Sosnowcu zatytułowanej „W świecie tworzyw sztucznych”, gdzie została zapoznana z całym cyklem technologicznym pracy wtryskarek do tworzyw sztucznych, przygotowaniem materiału wsadowego, suszeniem, mieleniem oraz przygotowaniem form wtryskowych, jak również z z kontrolą jakości wyrobu, magazynowaniem form, z obsługą prasy, programowaniem parametrów pracy nowoczesnych obrabiarek sterowanych numerycznie do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Przez cały tydzień w szkole trwała prezentacja wybranych zawodów, zarówno w formie multimedialnej, jak i tradycyjnej ekspozycji.