PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE 2023 W „KILIŃSKIM”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE 2023 W „KILIŃSKIM”

Tradycyjnie, 10 listopada - w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie i nauczyciele Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznegooraz Branżowej Szkoły I Stopnia nr 7 Samochodowo-Mechatronicznej im. Jana Kilińskiego CKZiUw Sosnowcu przy ulicy Kilińskiego 25śpiewali razem dla Niepodległej.
Uroczystość zorganizowali uczniowie z Klubu Inspiracji Twórczej „Kilińskiego” i klasy 5AP5 pod kierunkiem pani Cecylii Bielnik.
Patriotyczne Śpiewanie w „Kilińskim” rozpoczęło się od wspólnego wykonania hymnu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej. Po tej najważniejszej dla Polaków pieśni, kierownik Warsztatów Szkolnych, pan Michał Wilk oraz zebrani na sali gimnastycznej nauczyciele i uczniowie wspólnie zaśpiewali trzy patriotyczne utwory: „O mój rozmarynie”, „Szara piechota”i „My, Pierwsza Brygada” – przy akompaniamencie Wiktora Łonaka z 3ST (akordeon).
„Patriotyczny śpiewnik” w formie prezentacji multimedialnej opracował Kamil Grociak (5AP5),
a scenografię oddającą charakter uroczystości przygotowała pani Jolanta Krukowska i pan MirosławBronkowski. Nad techniczną stroną, a przede wszystkim nagłośnieniem, czuwali uczniowie klasy 3ST: Paweł Zbroszczyki Patryk Rzemieniec pod kierunkiem pana Marcina Maja. Natomiast pani Marzena Hajdecka uwieczniła ulotne chwile tego ważnego, patriotycznego spotkania na fotografiach i zredagowała okolicznościowy post na szkolnym Facebooku.
Patriotyczne Śpiewanie2023 w „Kilińskim” było jednocześnie szczególną, wpisaną już w tradycję szkoły, formą udziału w akcji #SzkołaDoHymnu, #Niepodległaoraz realizowanym projekcie #SzkołaPatriotów. Spotkanie społeczności szkolnej już tydzień wcześniej zapowiadał okolicznościowy plakat wyświetlany na ekranie, a przygotowany przez panią Teresę Krzystanek i przestrzenna, patriotyczna dekoracja na korytarzu szkolnym, na parterze, wyeksponowana przez panią Jolantę Krukowską.
Opiekun Klubu Inspiracji Twórczej i uczniowie klasy 5AP5 dziękują za godną obecność na uroczystości, wysoką kulturę osobistą i wspólne śpiewanie dla Niepodległej.
Dziękujemy takżeza uczczenie Święta Niepodległości poprzez galowy strój.
Życzymy radosnego Święta Niepodległości!