Olimpiada Wiedzy Technicznej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Olimpiada Wiedzy Technicznej

W dniu 22 10.2021 przeprowadzony został w naszej szkole I etap Olimpiady Wiedzy Technicznej. Zawody szkolne polegały na rozwiązaniu (na platformie internetowej) zestawu testów i zadań przygotowanych przez Komitet Główny OWT. Zawartość merytoryczna zestawu testów i zadań dotyczyła historii techniki, zagadnień statyki konstrukcji, kinematyki ruchu bryły sztywnej, termodynamiki, praw fizyki dla cieczy oraz budowy materii, rozwiązywania prostych obwodów prądu stałego i przemiennego z elementami pasywnymi i aktywnymi, obliczania parametrów elektrycznych podstawowych elementów i układów elektronicznych oraz przekształcania sygnałów, a także analizy i syntezy prostych systemów cyfrowych. Zakwalifikowani uczestnicy z zawodów szkolnych będą brali udział w zawodach II stopnia w okręgach w wybranej przez siebie grupie tematycznej:  mechaniczno-budowlanej lub elektryczno-elektronicznej.