Obchody Światowego Dnia AIDS

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Obchody Światowego Dnia AIDS

Obchody Światowego Dnia AIDS w Technikum nr 5 i Branżowej Szkole I Stopnia nr 7

W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS na przełomie listopada i grudnia nasza szkoła we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną podjęła szereg działań w ramach profilaktyki HIV i AIDS. W odpowiedzi na apel Państwowego  Powiatowego Inspektora Sanitarnego

w Sosnowcu dr n. med. Barbary Koleżyńskiej przystąpiliśmy do wojewódzkiej akcji „ HIV / AIDS – chcę wiedzieć więcej”. Udział w akcji polegał na przeprowadzeniu przez nauczycieli zajęć dla uczniów z wykorzystaniem materiałów multimedialnych otrzymanych od „Sanepidu”, a także przygotowania plakatów i udostępnienie uczniom ulotek  informacyjnych. Najważniejszym jednak  wydarzeniem w ramach tych obchodów był udział 1 grudnia w Debacie interdyscyplinarnej  Bezpiecznie w dorosłość Założenia profilaktyki integralnej w obszarze HIV i AIDS. której nasze Centrum było współorganizatorem. Uczniowie Technikum nr 5  pod bacznym okiem dyrektora Michała Waśniewskiego wnieśli swój nieoceniony wkład  w techniczny aspekt debaty. Psycholog pani Marzena Hajdecka reprezentowała Centrum w panelu ekspertów, a moderatorem debaty był pedagog Roman Bodzioch.

Miejmy nadzieję, że ta różnorodność  przyczyni się do kształtowania dojrzałych postaw wszystkich odbiorców tych działań.