NARODOWE CZYTANIE W „KILIŃSKIM”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> NARODOWE CZYTANIE W „KILIŃSKIM”

W poniedziałek, 5. września 2016 roku, w Technikum Nr 5 i ZSZ Nr 7 Samochodowo – Mechatronicznej odbyło się tradycyjne już spotkanie czytelnicze, w czasie którego uczniowie z Klubu Inspiracji Twórczej i Samorządu Uczniowskiego czytali głośno fragmenty Quo vadis Henryka Sienkiewicza. Pani wicedyrektor, Barbara Kowalik rozpoczęła uroczyste czytanie, dysponując szczególnie cennym egzemplarzem książki – osobistą pamiątką, ponieważ była to nagroda ze szkoły średniej za wyniki w nauce. Do głośnego czytania powieści, za którą Henryk Sienkiewicz otrzymał w 1905 roku Literacką Nagrodę Nobla, włączyli się również uczniowie: Weronika Karoń, Kamila Gerki (III ST), Marcin Góra, Mateusz Król i Jakub Mastalerczuk (IV ST) oraz opiekun szkolnego Klubu Inspiracji Twórczej, Pani Cecylia Bielnik. Czytanie w „KILIŃSKIM”, podobnie jak w poprzednich latach, zostało zorganizowane we współpracy z nauczycielem – bibliotekarzem, Panią Elżbietą Gorzkowską. W czasie tego spotkania, w ramach Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Prezydenta RP, panowała miła, czytelnicza atmosfera. Ważność wydarzenia podkreślała okolicznościowa ekspozycja, zawierająca różne portrety Henryka Sienkiewicza, książki, a także aforyzmy jego autorstwa. Szkolna publiczność wykazała się wysoką kulturą osobistą, a cicha obecność słuchaczy pomagała czytającym.