Maraton pisania listów

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Maraton pisania listów

W dn.6.12.2023 uczniowie Technikum nr 5 Samochodowo- Mechatronicznego - Iwo Barański z 4ST, Michał Czapla z 2MT i Oliwier Dyga z 2MS wzięli aktywny udział w maratonie pisania listów w ramach działań Amnesty International w obronie praw człowieka, zorganizowanym w CKZiU przez p. A. Godlewską. To największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Piszą listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłają wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich. Chociaż sami nie posiadamy supermocy, nasze listy mogą być jak magiczne zaklęcia, które zmieniają życie. To nie tylko akt solidarności, to nasza szansa na wspólne działanie dla lepszego, bardziej sprawiedliwego świata.