Konkurs wiedzy na temat Unii Europejskiej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Konkurs wiedzy na temat Unii Europejskiej

Dzień Europy (9 maja) jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie.
9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. Aby uczcić Dzień Europy w tym roku szkolnym opiekunowie Szkolnego Klubu Europejskiego, p. M. Jajkiewicz
i p. M. Hajdecka przygotowały i przeprowadziły konkurs wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz konkurs na plakat pt. „Sylwetki wielkich Europejczyków”, a wychowawcy klas przeprowadzili lekcje wychowawcze o tematyce europejskiej na podstawie scenariusza zajęć przygotowanego przez opiekunów SKE.

W dn.09.05.2016r. odbyły się zajęcia na temat „Pozyskiwanie i korzystanie z funduszy europejskich” prowadzone przez pracownika Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sosnowcu. W zajęciach udział wzięła klasa 2SM oraz uczniowie klas 1ST i 2ST, którzy uczestniczyli w konkursach. Uczniowie zostali zapoznani z ideą Funduszy Europejskich, działalnością Punktów Informacyjnych, zasadami finansowania i realizacji różnorodnych projektów. W bardzo ciekawy sposób podsumowano i uzupełniono także wiedzę uczniów
o Unii Europejskiej.

W trakcie zajęć p. wicedyrektor Barbara Kowalikwręczyła nagrody laureatom konkursów.
W konkursie wiedzy pierwsze miejsce zajął Marcin Szwaczka z klasy 2ST, drugie miejsce – Wojciech Lubera z klasy 2SM, a trzecie miejsce – Norbert Ptak z klasy 1ST. Przedstawiciele klas 1ST i 2ST odebrali również dyplomy za przygotowanie plakatów.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich do korzystania z szans, jakie stwarza uczestnictwo w Zjednoczonej Europie.