" Kiliński" na midisażu w Mediatece

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> " Kiliński" na midisażu w Mediatece

Udział reprezentantów szkoły w midisażu wystawy „Historia Sosnowieckiego Rzemiosła- od ucznia do mistrza”.

Czym różni się midisaż od wernisażu? Jak wyglądała historia sosnowieckiego cechu rzemieślniczego? Tego wszystkiego i wielu innych informacji mogli dowiedzieć się przedstawiciele naszej społeczności uczniowskiej , którzy pod opieką p. Anny Gębickiej 13.10.2022  uczestniczyli  w midisażu wystawy „ Historia Sosnowieckiego Rzemiosła- od ucznia do mistrza” zorganizowanej przez Cech Rzemiosł Różnych w Sosnowcu we współpracy z Sosnowieckim Centrum Sztuki- Zamek Sielecki. W tym doniosłym wydarzeniu kulturalnym  uczestniczyli także: pani wicedyrektor Technikum nr 5  Barbara Kowalik, kierownik warsztatów szkolnych Technikum nr 5  pan Michał  Waśniewski, pani Agata  Dębska.

Uczestnicy mieli okazję nie tylko zapoznać się z wystawą, ale także wysłuchać wykładu pani  Moniki Kempary, w którym historyczka przybliżyła działalność cechów rzemieślniczych od średniowiecza po czasy współczesne.

Wystawa jest dostępna do zwiedzania w Zagłębiowskiej Mediatece, w galerii budynku do końca miesiąca. Zachęcamy do zwiedzania!