Kampania społeczna pt. „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!"

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Kampania społeczna pt. „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!"

Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczął ogólnopolską kampanię społeczną pt. „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!” realizowaną w ramach "Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych". Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy na temat skutków zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych, a także ograniczenie ich stosowania. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego włączyło się aktywnie w działania w ramach kampanii we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Sosnowcu. We wszystkich placówkach wchodzących w skład Centrum rozpropagowano plakaty, ulotki i broszury, a podczas lekcji wychowawczych wyświetlano filmy edukacyjne. Został również ogłoszony konkurs na plakat i prezentację nawiązujące do tematyki kampanii, natomiast uczniowie Technikum nr 4 Transportowego i VIII Liceum Ogólnokształcącego wypełniali ankiety wiedzy z projektu „ARS, jak dbać o miłość”. W dniu 5 marca 2015r. w budynku Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznego Sanepid zorganizował stoisko informacyjne. Uczniowie pod opieką nauczycieli mieli możliwość zbadania pomiaru zawartości substancji smolistych w płucach i zapoznania się z zasadami zdrowego stylu życia. W tym samym dniu wręczono ufundowane przez Sanepid nagrody uczniom, którzy zdobyli najwięcej punktów w ankiecie wiedzy i uczniom, których plakaty i prezentacje zostały najwyżej ocenione. Oto lista laureatów:

1. Wojciech Wesołowski – kl. I KT Technikum nr 4 i VIII LO
  2. Klaudia Flakiewicz – kl. III FL Technikum nr 4 i VIII LO