Dzień Bezpieczeństwa

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień Bezpieczeństwa

23 maja po raz kolejny Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatroniczne oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 Samochodowo-Mechatroniczna organizowały Dzień Bezpieczeństwa. Od wczesnych godzin porannych młodzież miała możliwość doskonalenia swoich umiejętności związanych z ruchemm drogowym oraz obserwować pokazy sztuki walki.  Dzięki licznym konkursom (na przykład na znajomość przepisów ruchu drogowego, wymianę koła) uczestnicy przypominali sobie zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Symulator jazdy, symulator dachowania, symulator zderzeń oraz alkogogle oddziaływały na wyobraźnię młodych, by przestrzec przed brakiem odpowiedzialności, rozsądku i brawurą na drodze.  Wszyscy uczestnicy „Dnia bezpieczeństwa” mieli okazję podziwiać zbudowany na warsztatach szkonych pojazd typu buggy oraz zachowany w doskonałym stanie terenowy samochód zabytkowy marki UAZ.  Chętni zdawali egzamin na kartę rowerową, a kulminacją był pokaz wspólnych działań straży pożarnej, policji i służb medycznych.