Błękitny Marsz

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Błękitny Marsz

16 kwietnia 2024 r. nasi uczniowie K. Grzegorczyk i A. Majewski z klasy 2MS, D. Pietrzak i M. Mencel z klasy 3B7 oraz F. Polniak z klasy 5AP5 wraz z p.Barbarą Kowalik wzięli udział w Błękitnym Marszu na rzecz dzieci w spektrum autyzmu zorganizowanym pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. Marsz rozpoczął się przed budynkiem szkoły przy ulicy Legionów 21, a zakończył w starej części Parku Sieleckiego przy Zespole Szkół Muzycznych. Uczestnicy ubrani w błękitne barwy oraz doposażeni w niebieskie balony maszerowali w myśl hasła marszu: „akceptujmy a nie negujmy osoby w spektrum autyzmu”. Tegorocznym gościem honorowym imprezy był aktor filmowy i teatralny Paweł Burczyk, ambasador kampanii społecznej “Oswoić autyzm” wraz ze swoją córką Wiktorią. Na scenie w Parku Sieleckim wystąpili: Julia Mika – uczestniczka programu The Voice Kids oraz Łukasz Samburski – muzyk, DJ, wokalista zespołu L4, uczestnik programu The Voice of Poland.