Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

19 kwietnia 2024 w 81 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim młodzież Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznego i Branżowej Szkoły I Stopnia po raz trzeci uczestniczyła w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Akcja Żonkile ma na celu szerzenie wiedzy na temat powstania i jej bohaterów. Akcji od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”. W ramach akcji młodzież obejrzała filmy „Zdążyć przed Panem Bogiem” oraz „Muranów – Dzielnica Północna”. Wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z gazetką dotyczącą powstania z kwietnia 1943. Społeczność Kilińskiego przypinała też sobie okolicznościowe żonkile na znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach tego zrywu.