ZWYCIĘSTWO KACPRA NOGAJA

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> ZWYCIĘSTWO KACPRA NOGAJA

Kacper Nogaj -lider Klubu Inspiracji Twórczej,uczeń klasy IV ST Technikum Nr 5 Samochodowo-Mechatronicznego CKZiU w Sosnowcu - zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Zbigniewa Jerzynyw kategorii: recytacja. Organizatorem Konkursu był SDK w Warszawie. Pod kierunkiem opiekuna Klubu Inspiracji Twórczej - Pani Cecylii Bielnik przygotował - wspaniałą i - jak się okazało - zwycięską recytację wiersza:„Czym jest ironia?”z tomu: „Przesłanie” autorstwa Zbigniewa Jerzyny. Warunkiem udziału w tym prestiżowym Konkursie było przesłanie filmu z nagraną recytacją. Zła jakość materiału filmowego skutkowałaby dyskwalifikacją. Dlatego w zrealizowaniu tego regulaminowego wymagania - w profesjonalny sposób pomógł inny lider Klubu Inspiracji - absolwent naszej szkoły - Mateusz Król, obecnie student Uniwersytetu Śląskiego i właściciel dobrze prosperującego studia filmowego, który poświęcił swój osobisty czas w jedną z październikowych sobót, zamieniając (na kilka godzin) pracownię języka polskiego w studio filmowe. Jury Konkursu nagrodziło wspaniałą recytację Kacpra  i na pewno doceniło techniczną jakość konkursowego nagrania.

Uroczysta gala wręczenia nagród, połączona z koncertem piosenki aktorskiej, odbędzie się w sobotę, 1. grudnia o godz. 18. w SDK w Warszawie.W czasie uroczystości - przed Jury i przed publicznością - wystąpi również Kacper Nogaj - tym razem na żywo.

Gratulujemy sukcesu! Trzymamy kciuki za warszawski występ. Powodzenia!

Poniżej link do filmu z konkursową recytacją Kacpra Nogaja. Wcześniej prezentowaliśmy jedynie zdjęcie ze studia filmowego, bo nie można było opublikować nagrania, zanim oceni go Jury Konkursu.