Z Kilińskim do Porsche

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Z Kilińskim do Porsche

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu podjęło współpracę z Porsche Inter Auto Polska.

Porsche Inter Auto to grupa dealerska w której skład wchodzą marki takie jak Porsche, Bentley, Lamborghini, Audi, Volkswagen i Skoda.

W ramach współpracy Porsche Inter Auto obejmie patronatem klasy Technikum nr 5 Samochodowo - Mechatronicznego im. Jana Kilińskiego i Branżowej Szkoły I stopnia nr 7 Samochodowo - Mechatronicznej im. Jana Kilińskiego. Patronatem zostaną objęte klasy o profilu:

• Technik pojazdów samochodowych
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Elektromechanik pojazdów samochodowych
  • Kierowca mechanik

Uczniowie klas będących pod opieką Porsche Inter Auto będą mieć szansę poznania branży motoryzacyjnej od wewnątrz, zobaczą jak wygląda praca w serwisach, odwiedzą również zakłady produkujące części zamienne.

Porsche Inter Auto zapewni uczniom klas patronackich praktykę zawodową. Najlepsi z nich  będą mogli uzyskać stypendia materialne oraz możliwość zatrudnienia w PIA Polska, w wybranej formie - staż w trakcie nauki, staż po zakończeniu nauki lub zatrudnienie na etat.

Szkolne pracownie zostaną również wyposażone w urządzenia oraz materiały z pełną dokumentacją techniczną, co pomoże uczniom w przygotowaniu do pracy w zawodzie.

Dzięki współpracy podjętej przez Grupę Porsche Inter Auto i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, uczniowie szkół objętych patronatem już na etapie edukacji w technikum będą mieć szansę zdobycia wiedzy praktycznej, co z pewnością ułatwi im początki w pracy zawodowej.