Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

7 kwietnia odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Kandydatami do MRM może zostać każdy uczeń szkoły ponadpodstawowej mieszkający w Sosnowcu, nie uczęszczający do ostatniej klasy danego typu szkoły. Młodzieżowa Rada Miasta Sosnowca to organ powołany w 2000 roku przez Radę Miejską. Jego głównym zadaniem jest reprezentowanie młodzieży przed władzami miasta poprzez reagowanie na jej konkretne potrzeby. Młodzieżowa Rada nie jest związana z żadną partią - jest organem apolitycznym. Członkowie MRMS wybierani są w demokratycznych wyborach przez uczniów wszystkich typów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Kadencja młodych radnych trwa 2 lata.

W wyniku tegorocznego głosowania w Technikum nr 5 Samochodowo- Mechatronicznym do MRMS zostali wybrani Iwo Barański z klasy 2ST i Kacper Duda z klasy 3 BP5, a w Branżowej Szkole I Stopnia nr 7 Samochodowo - Mechatronicznej Oskar Satora z klasy 1B7 i Filip Hudy z klasy 1C7.