Współpraca ze Stowarzyszeniem Pomocy Polakom na Wschodzie "Kresy"

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Współpraca ze Stowarzyszeniem Pomocy Polakom na Wschodzie "Kresy"
Okres świąteczno-noworoczny to czas składania życzeń i przekazywania prezentów.
 W tym roku uczniowie Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatronicznego  w ramach zajęć z języka rosyjskiego przygotowali własnoręcznie kartki oraz zebrali ciekawe książki dla Polaków mieszkających na Kresach.  Opiekunem merytorycznym tego działania w ramach akcji MEN „Szkoła pamięta” była Pani Irena Romanowska – nauczyciel języka rosyjskiego.   Przygotowane prezenty zostały przesłane do  Stowarzyszenia Pomocy Polakom na Wschodzie "Kresy" w Krakowie, z którym szkoła nawiązała współpracę. Mamy nadzieję, że ręcznie wypisane życzenia i cudowne polskie bajki i  literatura piękna będą cudownym prezentem oraz sprawią ogromną przyjemność naszym Rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich.