Wizyta w Mediatece

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wizyta w Mediatece

W dn. 06.06.2023r. uczniowie klasy 1B7 Branżowej Szkoły I Stopnia nr 7 Samochodowo- Mechatronicznej pod opieką p. M. Hajdeckiej spędzili przyjemnie czas w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu, której pracownicy przygotowali zajęcia kulturoznawcze. Dzięki temu uczniowie zwiedzili wszystkie wyjątkowe zakątki tej instytucji i zapoznali się z jej działalnością - od książkomatu, przez multimedia i kindlotekę do części wystawowej i ogrodu. A jest co oglądać - w gmachu o powierzchni 6200 m², na 4 kondygnacjach, są umieszczone zbiory liczące bez mała 200 000 woluminów książek i jednostek specjalnych w: wypożyczalni, czytelni, informatorium i pozostałych agendach: Zagłębianach, Świecie Nauki i Fantazji, Labiryncie Książek, Oranżerii Kulturalnej. Na zakończenie wizyty specjalnie i tylko dla naszych uczniów zorganizowano seans filmu pt. "Belfast" w sali kinowej Mediateki.