W dniu 30.04.2026 uczniowie klas 4MS, 4MT i 3MT — kształcący się w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik spawalnictwa oraz technik mechatronik — odwiedzili zakład Brembo w Dąbrowie Górniczej. Czego doświadczyli nasi uczniowie? - zobaczyli nowoczesne linie produkcyjne tarcz i zacisków hamulcowych, - poznali procesy obróbcze i kontrolne stosowane w branży automotive, - przyjrzeli się pracy robotów, systemów automatyki i mechatroniki, - dowiedzieli się, jak wygląda praca w globalnym przedsiębiorstwie o najwyższych standardach jakości. To była wyjątkowa lekcja techniki, która pokazała, jak wiedza z trzech różnych zawodów łączy się w praktyce w jednym z najbardziej zaawansowanych zakładów przemysłowych. Dziękujemy firmie Brembo za inspirujące przyjęcie i możliwość zobaczenia technologii na światowym poziomie.



