Spotkanie z posłem Mateuszem Bochenkiem

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Spotkanie z posłem Mateuszem Bochenkiem

W dniu 17.02.2023r. uczniowie klas 4AP i 4BP mieli okazję spotkać się z panem Mateuszem Bochenkiem, urzędnikiem i samorządowcem, w latach 2018–2019 przewodniczącym rady miejskiej Sosnowca, obecnie posłem na Sejm IX kadencji. Jak działa proces legislacyjny krok po kroku, czy obywatele mają inicjatywę ustawodawczą, jak wygląda codzienna praca posła – pan Bochenek opowiadał o tym ciekawie i bez politycznych odniesień. Uczniowie zachęceni miłą atmosferą zadawali pytania także o sprawy lokalne, trudne i ważne, m.in. dotyczące funkcjonowania publicznej służby zdrowia czy budowy nowego obiektu sportowego w Sosnowcu.. A na zakończenie spotkania otrzymaliśmy w prezencie piękne wydanie Konstytucji RP ze specjalną dedykacją dla społeczności szkolnej.