SOBOTNIE STUDIO FILMOWE

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> SOBOTNIE STUDIO FILMOWE

W sobotę, 6. października 2018 roku, w „KILIŃSKIM” spotkali się liderzy szkolnego Klubu Inspiracji Twórczej - wybitny absolwent roku 2017 - zdobywca tytułu Primus Inter Pares  i Nagrody Pegaza - Mateusz Król oraz tegoroczny maturzysta, Kacper Nogaj i oczywiście opiekun Klubu, Pani Cecylia Bielnik.Pracownia języka polskiego zamieniła się w profesjonalne studio filmowe. A wszystko dzięki, utrzymującemu stały kontakt ze szkołą i efektywnie współpracującemu z opiekunem Klubu, utalentowanemu Mateuszowi, który obecnie jest studentem Uniwersytetu Śląskiego, a jednocześnie pracuje w branży filmowej, prowadząc własną, doskonale prosperującą firmę.W wyniku tego twórczego, sobotniego spotkania talentów z „KILIŃSKIEGO”, powstał film  z udziałem Kacpra Nogaja, którego sztuka oratorska została już wcześniej doceniona, między innymi przez aktora Teatru Zagłębia, który - przewodnicząc Jury Powiatowego Konkursu Krasomówczego - przyznał naszemu uczniowi najwyższą w tym Konkursie nagrodę „za wybitną umiejętność czarowania słowem”.  Tym razem, Kacper nie przemawiał, ale recytował wiersz Zbigniewa Jerzyny: „Czym jest ironia”. Nagranie filmu z recytacją jest wymogiem regulaminowym, organizowanego przez SDK w Warszawie,  Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego, w którym Kacper bierze udział. Do Jury Organizatorzy zaprosili, między innymi, znanego poetę, Ernesta Brylla.Wspaniałą recytację Kacpra Nogaja będzie można zobaczyć na stronie szkoły, jednak nie wcześniej, niż po zobaczeniu filmu przez Jury Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego.Życzymy powodzenia!