ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA „KILIŃSKIEGO”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA „KILIŃSKIEGO”

W dn. 28 września 2017 roku odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na uczniów „Kilińskiego” pierwszoklasistów z Technikum Nr 5 Samochodowo - Mechatronicznego i Branżowej Szkoły I stopnia Nr 7 Samochodowo - Mechatronicznej CKZiU w Sosnowcu. Uroczyste przyrzeczenie na Sztandar Szkoły - w imieniu wszystkich uczniów klas pierwszych - złożyli: Błażej Czekaj (I SM), Marcel Tarnowski (I ST), Bartek Wadowski (I A) i Patryk Borek (I B). Po ślubowaniu odbyło się symboliczne i wyjątkowe pasowanie na uczniów „Kilińskiego” legendarnym piórem, wykonanym na Warsztatach Szkolnych. Ceremonii dokonała Pani wicedyrektor, Barbara Kowalik. Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, a wychowawcy – pamiątkowy dokument dla klasy, który potwierdza przyjęcie w poczet uczniów „Kilińskiego”. Po części oficjalnej, trzyosobowe drużyny z klasy I SM, I ST, I A i I B rywalizowały ze sobą w dwóch konkurencjach. Uczniowie rozwiązywali quiz o szkole oraz wykonywali proste zadania związane z praktyczną nauką zawodu. Po raz pierwszy od wielu lat nie było zwycięzców, ani przegranych. Wszyscy uczniowie otrzymali ogromne, słodko - owocowe rogi obfitości, które ufundowała Rada Rodziców CKZiU. Przyjęcie kolejnego rocznika do wielopokoleniowej Rodziny Kilińskiego i tym razem było wyjątkową uroczystością, która - wraz z innymi, równie ważnymi wydarzeniami - wzbogaciła prawie 90. letnią tradycję szkoły.