Ślubowanie

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Ślubowanie

23.09 W naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych  Branżowej Szkoły  I  stopnia i Technikum Samochodowo-Mechatronicznego. Uczniowie klas 1AP7, 1AG7, AP5, 1AG5, 1BP5, 1BG5 złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, po czym pani dyrektor Barbara Kowalik dokonała symbolicznego mianowania na uczniów przedstawicieli klas pierwszych, wręczając im legitymacje szkolne.  W ten sposób uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

W części rozrywkowej uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w quizach i zabawach, których celem było wybranie najlepszej klasy pierwszej i przyznanie jej tytułu „Super Klasy”. Przedstawiciele klas wystąpili w strojach przedstawiających profile kształcenia w naszej szkole. Po prezentacji strojów i przedstawieniu swojej klasy, uczniowie współzawodniczyli ze sobą w quizie sprawdzającym wiedzę motoryzacyjną oraz brali udział w szkicowaniu portretu patrona szkoły Jana Kilińskiego.

W finale konkursu 2 najlepsze klasy 1AG5 i 1BG5 stanęły do konkurencji sprawdzającej tężyznę fizyczną przeciągając linę. Zaszczytny tytuł „Super Klasy” otrzymała klasa 1BG5. Na zakończenie konkurencji wszystkie klasy zostały nagrodzone przez panią dyrektor rogiem obfitości.