Śląski Turniej Spawania w Świecie Wirtualnej Rzeczywistości

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Śląski Turniej Spawania w Świecie Wirtualnej Rzeczywistości

W dn. 09.05.2023 uczniowie Technikum nr 5 Samochodowo - Mechatronicznego Tymoteusz Antosik, Jakub Jakóbczyk, Oliwier Nowek (klasa 2SM) pod opieką p. J. Raczyńskiego wzięli udział w pierwszym Śląskim Turnieju Spawania w Świecie Wirtualnej Rzeczywistości, który odbywał się w Pszczynie. Turniej realizowany był wraz z Konkursem AUTOFACHMAN, gdzie w hali Powiatowego Ośrodka Sportowego, rywalizowały ze sobą drużyny uczniów ze szkół województwa śląskiego. Organizatorom - KSSE wraz z Partnerami - przyświecała idea promocji nowoczesnych technologii w procesie kształcenia przy zastosowaniu grywalizacji. Jury brało pod uwagę wyniki z testu teoretycznego oraz wyniki z raportu ilościowego i jakościowego ze spawania w czterech konkurencjach. Każdy zespół uczniów miał także za zadanie przygotować prezentację, w której przedstawili się i zaproponowali hasło promujące zawód technik spawalnictwa. Prezentacja w formie wydrukowanej była udostępniona przy stanowisku każdej z drużyn. Pomysł na jej udostępnienie i wyeksponowanie był również brany pod uwagę przy ocenie przez Jury. Nasi uczniowie ostatecznie zajęła miejsce tuż za podium, ale zaprezentowali się bardzo dobrze, a przy okazji świetnie się bawili!