Rajd Niepodległości

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Rajd Niepodległości

W dniu 10 listopada 2022 roku - dla upamiętnienia 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości
przez Polskę - uczniowie Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznego im. Jana Kilińskiego CKZiU w Sosnowcu i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 7 CKZiU: Karol Gojny (4BP), Jakub Gzyl (4BP), Kamil Kawalec (3B7), Ksawery Kawczyński (2ST), Konrad Łazarski (4BP), Robert Makola (2ST), Szymon Oluszczak (2ST), Mateusz Pudło (4BP), Paweł Zbroszczyk (2ST) i Mateusz Ziaja (3B7) - pod opieką pana Jakuba Staronia - wzięli udział w Rajdzie Niepodległości wokół Trójkąta Trzech Cesarzy.
W trakcie rajdu zorganizowanego przez sosnowiecki oddział PTTK uczestnicy pokonali kilkukilometrową trasę Szlakiem Dawnego Pogranicza. Punktem docelowym rajdu był Trójkąt Trzech Cesarzy, gdzie - wspólnie z władzami miasta – uczniowie i nauczyciele składali kwiaty pod obeliskiem i śpiewali pieśni patriotyczne przy ognisku.
Uczniowie naszej szkoły już kilkakrotnie brali aktywny udział w Rajdzie Niepodległości wokół Trójkąta Trzech Cesarzy, od kilku lat świętując w ten sposób kolejne rocznice Odzyskania przez Polskę Niepodległości.