Pola Nadziei

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Pola Nadziei

Pola Nadziei to akcja zbierania pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów zainicjowana w 1998 roku. Każdego roku w październiku, w związku z Międzynarodowym Dniem Opieki Hospicyjnej sadzone są żonkile. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi. Wiosną, gdy zakwitają żonkile, od marca do maja odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Ofiarodawcy otrzymują za datki – kwiat żonkila. Sadzenie żonkili w pobliżu placówek oświatowych ma wieloletnią tradycję. Troska o powstałe w ten sposób Pole Nadziei wyraża solidaryzm z osobami objętymi opieką hospicyjną oraz uwrażliwia na pomoc drugiemu człowiekowi. Wiosną rozpoczniemy drugą część Akcji Pola Nadziei, a w dn. 31.10.2018r. uczniowie klasy 2SM z inicjatywy i pod opieka p. R. Bodziocha i p. Justyny Nowak zasadzili cebulki żonkili w centralnym punkcie przed budynkiem szkolnym.