Podsumowanie Festiwalu Zawodów

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Podsumowanie Festiwalu Zawodów

Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatroniczne i Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 Samochodowo – Mechatroniczna w dn.01-05.12.2014r. zorganizowały Festiwal Zawodów w zawodzie technik mechatronik. W programie Festiwalu były lekcje otwarte, warsztaty, wycieczki i spotkanie dla rodziców. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz nowoczesnej mechatroniki samochodowej oraz lekcja otwarta z mechatroniki i robotyki. Ponadto, została przygotowana lekcje otwarte z zakresu pomiary elektryczne i elektroniczne pt. „Zajęcia pod napięciem”, gościliśmy również przedstawicieli firmy AreclorMittal, którzy prowadzili warsztaty dla uczniów. Młodzież miała także możliwość uczestniczyć w wycieczce przedmiotowej do Wydziału Mechaniczno – Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, w Zakładzie Mechatroniki i Projektowania Układów Technicznych, gdzie uczniowie programowali roboty przemysłowe, zapoznawali się z systemami napędowymi urządzeń transportowych, sensorami, serwomechanizmami oraz wizualizacją i diagnostyka procesów produkcyjnych. Ponadto,  przez cały tydzień w szkole trwała prezentacja wybranych zawodów, zarówno w formie multimedialnej, jak i tradycyjnej ekspozycji.