„Osobliwości Świata Fizyki”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> „Osobliwości Świata Fizyki”

Dnia 24.09.2019 klasy 2SM i2 ST uczestniczyły w  wykładach  z pokazami na Uniwersytecie Śląskim :

„Pod napięciem...”Wyładowania  atmosferyczne  towarzyszą  nam  od  zarania dziejów, a jednak wciąż fascynują i budzą grozę. Na co dzień  otoczeni  jesteśmy  ładunkami  i  polami  elektrycznymi  i  nie wyobrażamy  sobie  życia  bez  tysięcy  urządzeń  wykorzystujących elektryczność. Podczas spektakularnych eksperymentów  uczniowie zobaczyli  wiele zaskakujących zjawisk i przypomnieli  sobie podstawowe prawa rządzące światem ładunków elektrycznych.

„Ogień –wróg czy przyjaciel ?”Człowiek  od  początku  swojego  istnienia  jest  związany z ogniem, który może być niszczycielskim żywiołem, ale może też okazać się przyjazny i wręcz niezastąpiony. Ciekawe doświadczenia  pokazały  czym  naprawdę  jest  ogień,  na  czym polega  spalanie  i  co  właściwie  się  pali,  skąd  biorą  się  dziwne kształty i kolory płomieni.