O zdrowym odżywianiu w Technikum nr 5

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> O zdrowym odżywianiu w Technikum nr 5

4.12.18 po raz kolejny szkołę odwiedził  p. Piotr Pobłocki z SWSM , który na zaproszenie klas IST , przedstawił fakty i mity związane ze zdrowym odżywianiem. Coraz większa ilość osób boryka się z chorobami oraz złymi nawykami żywieniowymi. Otyłość i nadwaga jest powszechnie występująca, a szacuje się, że osób z nadmierną masą ciała będzie przybywać. Z drugiej strony nasze społeczeństwo chce poprawić swój sposób żywienia, zaczyna zwracać uwagę na to, co je. Obserwuje się też modę na zdrowy tryb życia.O tym wszystkim mówił  dietetyk, wzbudzając duże zainteresowanie uczniów – przekazała organizatorka spotkania p. Bożena Fulas. Młodzież  w trakcie spotkania zadawała wiele  pytań na temat prawidłowego odżywiania. Na koniec można było dokonać analizy składu ciał przy pomocy analizatora.