NARODOWE CZYTANIE 2018 W „KILIŃSKIM”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> NARODOWE CZYTANIE 2018 W „KILIŃSKIM”

Jeśli przegapiłeś na Facebooku relację na żywo z Narodowego Czytania w „KILIŃSKIM”, koniecznie przeczytaj informację o tym ważnym - szkolnym i ogólnopolskim wydarzeniu.

W środę, 12 września 2018 roku „KILIŃSKI” głośno i estetycznie czytał „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Tego dnia, otwarta przestrzeń korytarza szkolnego, na pierwszym piętrze, zamieniła się w wyjątkową czytelnię.Organizatorem tej kulturalnej imprezybył Klub Inspiracji Twórczej. Opiekun Klubu, Pani Cecylia Bielnik powitała wszystkich i wprowadziła zebranych w problematykę utworu Stefana Żeromskiego, który obecnie - w 100.lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ losy bohaterów powieści przynoszą pytania o to, jaka ma być nasza wolna Ojczyzna.

W głośnym czytaniu powieści: „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego w „KILIŃSKIM” uczestniczyli: Pani wicedyrektor Barbara Kowalik, tegoroczne absolwentki: Weronika Karoń i Kamila Gerki, uczniowie: Kacper Nogaj, Oskar Surma, Patryk Lisek, Dawid Kędzierski i Mateusz Krzyczkowskioraz nauczyciele: Pani Małgorzata Rodek- Stanek, Pani Agata Dębska, Pani Cecylia Bielnik i Pan Roman Bodzioch. Okolicznościową oprawę plastyczną przygotowała Pani Jolanta Krukowska, nad optymalnym nagłośnieniem czuwał Pan Marcin Maj, a egzemplarze powieści przygotowała Pani Elżbieta Gorzkowska.Dokumentacją fotograficzną zajął się Pan Dariusz Wątorek, a dzięki Pani Marzenie Hajdeckiej można było oglądać na Facebooku transmisję na żywo.

Spotkanie czytelnicze miało uroczysty charakter. Wysoka kultura osobista zgromadzonej publiczności - uczniów technikum i branżowej szkoły I stopnia - zapewniła wspaniałą atmosferę.

„KILIŃSKI” tradycyjnie włączył się w ten sposób - wodbywające się co roku - Narodowe Czytanie. Podobnie jak w poprzednich latach, szkoła zgłosiławcześniej swój udział w tej słynnej, ogólnopolskiej akcji czytelniczej do Kancelarii Prezydenta RP.