Lekcja w Zakładzie Karnym

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Lekcja w Zakładzie Karnym

W dniu 8 listopada 2018r. uczniowie klasy 2BZ pod opieką p. M. Hajdeckiej i p.J. Staronia wzięli udział  w lekcji wychowawczej na terenie Zakładu Karnego w Wojkowicach. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z obowiązującymi regulacjami prawnymi dotyczącymi przestępczości, jej konsekwencjami prawnymi, ogólną charakterystyką przestępstw oraz kulisami pracy Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, jednostki specjalnej, która stacjonuje w Wojkowicach, a o której istnieniu wie niewiele osób. Ponadto, uczniowie i opiekunowie mieli możliwość poznania specyfiki funkcjonowania jednostki penitencjarnej, w tym zasad bezpieczeństwa stosowanych na terenie jednostki, uprawnień pracowników, praw i obowiązków osadzonych. Wizyta w Zakładzie Karnym pozwoliła na odwiedzenie poszczególnych miejsc w jednostce, jak cela, świetlica, place wyznaczone do spacerów, zarówno w części zamkniętej zakładu, jak i półotwartej.