LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

W czasie uroczystości z okazji Dnia Autorów Europejskich zostały wręczone nagrody i okolicznościowe dyplomy laureatom oraz finalistom szkolnego Konkursu na Prezentację Multimedialną, którego organizatorem był Klub Inspiracji Twórczej „Kilińskiego” i Komisja Przedmiotów Humanistycznych. Celem konkursu skierowanego do uczniów Technikum nr 5 Samochodowo-Mechatronicznego im. Jana Kilińskiego CKZiU i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 7 Samochodowo-Mechatronicznej
im. Jana Kilińskiego CKZiU w Sosnowcu było pogłębienie wiedzy na temat patrona szkoły, kształtowanie postaw patriotycznych, rozwój kreatywności, logicznego myślenia, samokształcenia i umiejętności w zakresie korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie prezentacji multimedialnej na temat: „Jan Kiliński – mistrz szewski, polityk, bohater insurekcji kościuszkowskiej, autor pamiętników i patron mojej szkoły.”
Jury w składzie: pani Cecylia Bielnik – nauczyciel języka polskiego i opiekun Klubu Inspiracji Twórczej „Kilińskiego”, członek Komisji Przedmiotów Humanistycznych, pani Agata Dębska – nauczyciel języka polskiego i etyki, przewodnicząca Komisji Przedmiotów Humanistycznych oraz pani Małgorzata Rodek-Stanek – nauczyciel historii i języka polskiego, członek Komisji Przedmiotów Humanistycznych
- oceniało zgodność treści prezentacji z tematem konkursu (wszystkie elementy tematu), poprawność merytoryczną, poprawność językową i ortograficzną, oryginalność pomysłu, przejrzystość (w tym: umiejętność selekcji materiału rzeczowego) i estetykę. Spośród 22 nadesłanych prac Jury wybrało siedem, przyznając nagrody i wyróżnienia.
Zwycięzcą konkursu został Iwo Barański, uczeń klasy 3ST.
Drugie miejsce zajął Kamil Grzegorczyk z klasy 1MS, a trzecie miejsce – Michał Rak z klasy 4AG5.
Jury konkursu przyznało również cztery wyróżnienia: Bartosz Bialik (4BG), Marcel Sroka (3ST),
Łukasz Pasternak (3C7) i Piotr Sienkiewicz (1MT).
Zgodnie z regulaminem konkursu przesłanym wraz z jego ogłoszeniem wszystkim uczniom Technikum nr 5 CKZiU i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 7 CKZiUSamochodowo-Mechatronicznejim. Jana Kilińskiego w Sosnowcu, zdobywca I miejsca został nagrodzony kartą podarunkową do sklepu sportowego oraz oceną celującą z języka polskiego i historii. Zdobywca II miejsca otrzymał kartę podarunkową do sklepu sportowego, a także ocenębardzo dobrą z języka polskiego, historii oraz historii i teraźniejszości, a uczeń, który zajął III miejsce –powerbank orazocenę bardzo dobrą z języka polskiego i historii.Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a także oceny dobre z języka polskiego, historii oraz historii i teraźniejszości.
Nagrody rzeczowe orazokolicznościowe dyplomy uroczyście wręczała pani wicedyrektor, Barbara Kowalik oraz Jury konkursu.
Gratulujemy laureatom i finalistom! Życzymy kolejnych sukcesów!