Konferencja w Akademii WSB

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Konferencja w Akademii WSB

Uczniowie klas 2ST, 3SM i 3ST pod opieką p. J. Raczyńskiego w dn.30.05.2019 wzięli udział w konferencji "Niedoświadczony, zagrożony"zorganizowanej przez Akademię WSB oraz Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Konferencja miała na celu pokazania zagrożenia jakie są skutki niedoświadczonych kierowców na drodze. Czy z młodymi kierowcami mamy tylko kłopoty? Czy jeżdżą kiepsko, a jeżeli tak to dlaczego? Czy wpływ na to mniemanie o sobie czy poczucie, że jestem mistrzem świata? Młodość? Brak doświadczenia? Czy siadając za kierownicą myślimy jak bezpiecznie dotrzeć do celu? Jakie mogą być skutki niebezpiecznej jazdy? Jak pogodzić młodość, brak doświadczenia z bezpieczeństwem? Jak po traumatycznych przeżyciach nie tracić sensu i radości życia? O problemach bezpieczeństwa w ruchu drogowym młodych kierowców dyskutowali w trakcie konferencji i warsztatów, studenci, uczniowie, przedstawiciele świata nauki, funkcjonariusze policji-przedstawiciele ruchu drogowego, lekarze.W trakcie konferencji oraz w przerwie i po zakończeniu wydarzenia, była możliwość skorzystania ze strefy bezpieczeństwa ruchu drogowego i symulatorów brd.